Hliníkové žaluzie

Horizonální hliníkové žaluzie jsou léty prověřenou klasikou, která si stále udržuje velmi moderní vzhled a je stále vysoce žádaná. Námi dodávané žaluzie jsou vhodné do dřevěných i plastových oken a eurooken. V široké nabídce STRMAT najdete žaluzie skutečně vysoké kvality a velmi příznivých cen. Jsou vhodné pro všechny prosklenné plochy od malých oken až po velkoplošná okna či celá prosklená průčelí. Žaluzie, které pro vás přesně a zdarma zaměříme, vás budou těšit svým vzhledem i funkčností po dlouhé roky.

Nadčasová stínící technika

Žaluzie do plastových oken v sobě ukrývají hned celou řadu výhod oproti jiným metodám stínění. Hliníkové žaluzie vám umožní plynule regulovat množství světla v interiéru a to jak spuštěním žaluzií do určité výšky, tak i naklápěním lamel. Můžete tedy dosáhnout od maximálního proudění světla do prostor až po jejich úplné zatemnění. Možnosti regulace otevřenosti lamel žaluzií také kontrolují míru vašeho soukromí a výhledu do okolí. V neposlední řadě jsou hliníkové žaluzie do plastových oken nenáročné na údržbu a s tím odpadají starosti spojené s praním a čištěním látkových typů stínění. V sortimentu STRMAT najdete žaluzie s domykatelným provedením i žaluzie vhodné do velmi vlhkého prostředí.

Variace hliníkových žaluzií

Žaluzie z nabídky STRMAT jsou dostupné nejen v mnoha typech a rozdílných provedení, ale také v desítkách barevných variací. Volit tak pro vaše žaluzie můžete od klasických světlých odstínů až po velmi syté barvy. U vybraných typů žaluzií jsou dostupná provedení imitující dřevo či speciální perforované lamely. Lamely žaluzií do plastových oken můžete volit v šířkách od 16 do 35 milimetrů. Díky naší bohaté nabídce můžete jedinečně sladit žaluzie se zbytkem interiéru, zůtulnit a skvěle zastínit vaše obytné i administrativní prostory.

Provedení a montáž

Žaluzie do plastových oken a eurooken mají široké možnosti montáže. Lze je ukotvit přímo na křídlo okna, nebo na strop do okenního výklenku či před něj. Pro náročné nabízíme u vybraných variant i žaluzie s meziskelním provedením, kdy jsou žaluzie namontovány elegantně mezi skla okna. Volit můžete typy bez či s bočním vedením z ocelových či silikonových lanek, které udržuje žaluzii vždy ve správné poloze u skla. Díky tomu jsou vhodné i pro sklápěcí okna či dveře. Součástí naší nabídky jsou i ochranné prvky pro bezpečnost dětí a domácích mazlíčků, které zabraňují uškrcení a nežádoucí manipulaci.

Možnosti ovládání žaluzií

V závislosti na typu a provedení lze žaluzie do plastových oken ovládat hned několika způsoby. Standardně jsou žaluzie ovládány buď pomocí nekonečného řetízku anebo provázkem s táhlem. Volit lze také provedení žaluzií s brzdou, která drží žaluzie ve zvolené výšce bez nutnosti upevnění či zachycení řetízku(šňůry). Vybrané varianty nabízejí i luxusní motorické ovládání. Elektrické ovládání přijde vhod převážně u stínění oken větších ploch. Ovladače k žaluziím mohou být umístěny na zdi, nebo lze využít dálkového ovladače.